Co kupić dla niemowlaka?

h warunków po urodzeniu. U noworodków donoszonych okres ten wynosi 28 dni, u wcześniaków może ulec wydłużeniu. Nauka, która zajmuje się tym okresem to neonatologia.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/NoworodekZabawki w Wikipedii

Co kupić dla niemowlaka?

Noworodek w Wikipedii

Noworodek ? dziecko od urodzenia do ukończenia 4 tygodni (28 dni).

Okres noworodkowy jest czasem, w którym następuje pełne przystosowanie dziecka do zmienionych warunków po urodzeniu. U noworodków donoszonych okres ten wynosi 28 dni, u wcześniaków może ulec wydłużeniu. Nauka, która zajmuje się tym okresem to neonatologia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Noworodek


Zabawki w Wikipedii

Zabawka ? przedmiot wykorzystywany głównie przez małe dzieci do gry i zabawy. Zabawka ma wiele form np. lalki, samochody, domki, meble czy zwierzęta. Głównym założeniem zabawki jest uczenie młodych ludzi do życia w społeczeństwie. Materiały z jakich wytwarzane są zabawki są odpowiednio dobierane do celów zabawki oraz wieku dziecka. Zabawki wspomagają rozwój dziecka już od pierwszych miesięcy jego życia.

Zabawki są znane już od wielu tysięcy lat, znały je najdawniejsze cywilizacje, w tym cywilizacja doliny Indusu. Mogą być wytwarzane samodzielnie przez dzieci, przez ich opiekunów bądź przez przedsiębiorstwa.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zabawka


Wikipedia o klockach

Klocki ? zabawka dziecięca w formie różnokolorowych wielościanów, wykonana zazwyczaj z tworzywa sztucznego (najczęściej plastiku) bądź drewna. Głównym zadaniem klocków jest budowanie zdolności przestrzennych i kreatywnych dziecka: poprawiają chwytliwość dłoni, budzą kreatywność i poruszają wyobraźnię.

Popularną odmianą klocków są np. klocki Lego i Cobi, służące do zabawy wielokrotnej (możliwość powtórnego składania i rozkładania budowli w różnych kombinacjach). Konstrukcyjne możliwości klocków zwiększają się z każdym kolejnym rokiem, a producenci tworzą różne opcje ich łączenia: przez nakładanie klocków jeden na drugi, sczepianie ich ze sobą, zahaczanie i łączenie na magnes.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klocki



© 2019 http://auto-centrum.rzeszow.pl/